TÜRFAD Hakkında


MİSYONUMUZ

Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda “Zeki, Çevik ve Ahlaklı sporcuların yetiştirilmesine katkıda bulunmak, Türk futbolunun kalkınması, gelişmesine uluslararası alanda başarıya yönelik çalışmalar yapmak, spor kulüplerine, özel ve tüzel kişi ve kamu kurum ve kuruluşlarına görüş bildirmek, destek vermek. İşbirliğinde bulunmak, dernek üyelerinin sosyal ve sportif hizmet ihtiyaçlarını karşılamak ve yardımda bulunmak. 

Yurtiçi ve Yurt dışında aynı amaçlı Şubeler ve Temsilcilikler açmak, uluslar arası faaliyette ve işbirliğinde bulunmak, bu amaçla Federasyon kurmak, kurulmuş olan federasyonlara katılmak. 

Yerel veya ulusal düzeyde toplumsal gelişmeye katkı sağlayacak çözümler üretmek, destek vermek ve faaliyette bulunmak. 

Şubeleri ile birlikte 800 aşkın üyelerini bünyesinde taşıyan derneğin futbolumuzun ve sporun en önde gelen Bakan, Müsteşar, Bürokratlar, Kulüp Yöneticileri, Futbolcu, Hakem, Teknik Direktör, görsel ve yazılı spor medyasının temsilcilerinin oluşturdukları üyeleriyle birlikte güzide bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak futbol ve spor kamuoyuna amacı doğrultusunda faydalı olmaya çalışmak. 

Sosyal içerikli olarak, Türk futboluna geçmişten günümüze kadar özverili çalışmaları ve hizmetleriyle maddi ve manevi olarak katkıda bulunmuş olan değerlerimizin ödüllendirilmesini her yıl ‘‘İNSANLAR YAŞARKEN DE ANILMALIDIR’’ isim hakkı ile yapılan törende birlikte olmayı ve vefa borcu ödemeyi yerine getirilmesi gereken bir görev olarak kabul etmektedir. 

VİZYONUMUZ

Başta Türk Futbolu olmak üzere Türk Sporuna ulusal ve uluslararası platformda üstün başarılar sağlayacak spor adamlarının yetiştirilmesi amacıyla bilimsel ve çağdaş yöntemler vasıtasıyla çalışmalar yaparak, sonuç odaklı hizmetler üreterek, kalıcı başarıların elde edilmesini sağlamak. 

Yurt içinde ve yurt dışında Türk Futboluna değişik sorumluluk ve kademelerde uzun yıllar hizmet etmiş ve katkılar sunmuş olan, bilgi ve birikim sahibi spor adamalarını bünyesinde toplayarak, Türk futbolunun gelişmesine katkılar sağlayacak çalışma, görüş ve teklifleri oluşturarak başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere ilgili birimlerle paylaşmak. Yurt dışında benzer konularda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla yakın ilişkiler kurarak, ülke futbolumuzun daha etkin bir şekilde tanıtılması ile birlikte her türlü teknik analiz, inceleme ve araştırmalarda bulunarak gelişim amaçlı faaliyetler sunan öncü bir Sivil Toplum Kuruluşu olmak.

ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun